textilmaradékok
Összes bejegyzés
Gyerekszoba dekor varrása kezdőknek is egyszerűen
A gyerekszoba berendezése mindig különleges feladat. Ilyenkor nemcsak a praktikum számít, hanem az is, hogy a tér barátságos, vidám és személyes legyen. Éppen ezért egyre többen választják a saját készítésű dekorációkat. A gyerekszoba dekor varrás nem igényel komoly varrói tapasztalatot, mégis látványos eredményt ad, ráadásul az alkotás öröme is benne van.
Textilmaradékok új élete – Mit kezdj a leeső anyagokkal?
Nincs olyan hobbivarrónő, akinek ne lapulna egy-két (vagy inkább jó pár) zacskónyi anyagmaradék a fiók mélyén, a polcok mögött vagy épp a garázsban. Ha rendszeresen varrunk, természetes, hogy közben leesnek kisebb-nagyobb darabok – és ha kicsit is figyelünk a fenntarthatóságra, bizony nehéz szívvel válunk meg még a legapróbb fecnitől is.
Szerencsére nem is kell! Az anyagmaradékok igazi kincsek – főleg, ha nyitottak vagyunk az újrahasznosításra, kreatív ötletekre. Akik patchwork technikával dolgoznak, már jól tudják: ezek a darabkák inspirációt jelentenek, nem pedig hulladékot.
Összegyűjtöttünk néhány ötletet, amellyel új életet adhatsz a textilmaradékaidnak – így nemcsak szép dolgokat alkothatsz, de a környezetet is kíméled!
















